Szenior befektetési menedzser - Divat & Design tőkealap

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága szenior befektetési menedszert keres az alábbi feltételekkel:

A Hiventures a Magyar Divat & Design Ügynökséggel együttműködve a hazai divat- és dizájnipar fellendítését tűzte ki céljául. A szervezeten belül nemrég alakult Divat&Design csoportunk kifejezetten a kreatív iparági szektorban tevékenykedő fejlődőképes vállalatok szakmai támogatásával foglalkozik, ide keressük legújabb kollégánkat egy Szenior befektetési menedzser személyében.

Feladatok:

A Divat & Design Tőkealap befektetéseiben való aktív részvétel az alábbiak szerint:

  • Az üzleti koncepció / üzleti terv értékelése, a vállalkozó szakmai és menedzseri képességeinek megítélése, az innovációs tartalom és piaci potenciál megítélése és döntéshozatal számára előkészítése
  • Koordináció az átvilágítási és szerződéskötési folyamatsorán a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
  • Személyes kapcsolattartás a céltársasággal, a vállalkozás aktív támogatása a tőkebefektetés teljes időszakán (első tárgyalástól az exitig) keresztül
  • Rendezvényeken, releváns konferenciákon történő részvétel
  • Együttműködés a Magyar Divat & Design Ügynökséggel a vállalkozások szakmai támogatására
  • A vállalkozás támogatása kapcsolatépítésben (potenciális jövőbeni üzleti partnerek, alkalmazottak, beszállítók)
  • Portfólió cégektől beérkezett riportok elemzése, értelmezése, menedzsment felé történő prezentálása
  • Esetleges szerződésmódosítások előkészítése, egyeztetése, véglegesítése

Elvárások:

Tanulmányok:

  • Felsőfokú végzettség
  • Legalább 5 éves tapasztalat az alábbi területek egyikén: befektetés elemzés, kkv finanszírozás, tőkepiac.

Technikai kompetenciák

  • Vállalkozások működésében/működtetésében szerzett tapasztalat
  • Alapvető cégjogi, vállalkozói és befektetési ismeretek, változások követése
  • Üzleti terv elemzésének, felépítésének (modellezésének) ismerete

Előnyt jelent:

  • Tőkebefektetések kezelésében szerzett tapasztalat
  • Kreatív ipari vállalkozásban betöltött alapítói / alkalmazotti tapasztalata
  • Aktív, felsőfokú angol nyelvismeret
  • B kategóriás jogosítvány

Viselkedési kompetenciák

  • Folyamatmenedzsmentben való jártasság
  • Erős időmenedzsment készség, határidők betartása
  • Nyitottság a kreatív ipari vállalkozók problémáinak megértésére és kezelésére
  • Kiváló tárgyalási, asszertív kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • Eredményorientált hozzáállás
  • Üzleti érzék
  • Vállalkozói szemlélet
  • Dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • Proaktivitás, kezdeményezőkészség
  • Mentorálási képesség

  • Nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • Versenyképes juttatási csomag, kiemelkedő cafeteria juttatások
  • Változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • Fiatalos, innovatív csapat, inspiráló szakmai közösség és légkör

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hu e-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.