Befektetési menedzser - Startup terület

A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt., mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága

Befektetési menedzser munkatársat keres az alábbi feltételekkel:

A Hiventures Növekedési csapata olyan startupok és innovatív kkv-k finanszírozásával és portfólió menedzsmentjével foglalkozik, akik validált termékkel/üzleti modellel rendelkeznek és céljuk a nemzetközi terjeszkedés, valamint a magyar piacon a piacszerzés ütemének felpörgetése.

Befektetési menedzsereink elejétől a végéig viszik a befektetési folyamatokat a megkereséstől kezdve az üzleti terv elemzésén, a belső döntési folyamatok, átvilágítások kezelésén át egészen a tranzakció véglegesítéséig. Ezt követően a cégek portfóliómenedzsmentje a sikeres exit megvalósításáig is a munkatárs önálló feladati közé tartozik.

Feladatok:

  • Állandó, aktív piaci jelenlét a növekedési szakaszban lévő vállalkozások megtalálása és kiszűrése céljából egy előzetesen felállított stratégia mentén
  • Az üzleti modell és a termék piaci potenciáljának elemzése a céltársaságok üzleti terve alapján, a befektetési lehetőségek kiválasztása
  • Befektetések belső döntéshozatali anyagának elkészítése az Igazgatóság számára, javaslattétel a befektetési struktúrára, feltételekre és árazásra
  • A term sheet kitárgyalása a céltársaság tulajdonosaival (alapítók, angyalbefektetők, intézményi befektetők)
  • A vállalkozás teljes körű átvilágításának koordinálása külső szakértők (jogi, technológiai, pénzügyi szakemberek) bevonásával, az átvilágítások során feltártak kezelésére javaslattétel
  • Koordináció a tranzakciós dokumentumok megkötése során a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
  • Aktív részvétel a céltársaságok bizottságában, részvétel a stratégiai irányításban, cégépítésében (stratégiai döntések, tanácsadók bevonása, új menedzserek bevonása a portfólió cégekhez, támogatás fontosabb szerződések kitárgyalásában)
  • Tulajdonosi kontrollt igénylő kérdésekben történő döntéshozatal
  • Értékteremtési, finanszírozási és exit stratégia készítése és ezek menedzselése (akár külső tanácsadók bevonásával)
  • Rendezvényeken, vállalkozói/start-up versenyeken, egyetemeken, releváns hazai és külföldi konferenciákon történő részvétel

Elvárások:

 Tanulmányok

  •  Felsőfokú gazdasági végzettség

 Technikai kompetenciák

  • Minimum 2-5 éves vállalati pénzügy területen szerzett munkatapasztalat, előnyt jelent a kockázati tőkében / M&A területen / tanácsadásban szerzett tapasztalat
  • Vállalkozások működésében/működtetésében szerzett széleskörű tapasztalat
  • A startup ökoszisztéma ismerete, beleértve a rendezvényeket és social media felületeket hazánkban és regionális szinten
  • Alapvető befektetési, cégértékelési és cégjogi ismeretek
  • Pénzügyi mutatók gyakorlati ismerete és ezek elemzésében szerzett tapasztalat
  • Technológiai és piaci trendek követése
  • Aktív, folyékony angol nyelvismeret

Saját (start-up) vállalkozás irányításában vagy vállalkozás felállításában, üzleti modellezésben szerzett tapasztalat jelentős előny

 Viselkedési és készség kompetenciák

  • Kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • Erős stakeholder és shareholder szemléletű megközelítés
  • Multitasking, különböző projektek párhuzamos menedzselése
  • Pontos és precíz munkavégzés, adminisztrációs teendők határidőre történő elvégzése
  • Eredményorientált hozzáállás
  • Proaktivitás, kezdeményezőkészség
  • Magas érzelmi intelligencia

  • Nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség, saját portfólió cégek menedzselésével és a tranzakciók önálló véghezvitelével befektetéstől az exitig
  • Work-life balance
  • Versenyképes juttatási csomag, kiemelkedő cafeteria juttatásokkal
  • Budai, kitűnő megközelíthetőségű iroda
  • Fiatalos, innovatív csapat, inspiráló szakmai közösség és légkör

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hu e-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.