Szenior befektetési menedzser – Növekedési befektetés

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága Szenior Befektetési Menedzser – Növekedési Befektetési Igazgatósága  keres az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • Állandó, aktív piaci jelenlét és proaktív kapcsolatépítés a piacon vagy más befektetőknél megtalálható, növekedési szakaszban lévő vállalkozások felkutatása céljából
  • Rendezvényeken, vállalkozói/start-up versenyeken, egyetemeken, releváns hazai és külföldi konferenciákon történő proaktív részvétel, a Hiventures növekedési befektetési programjainak ismertetése
  • Önálló tárgyalások a céltársaságokkal, az üzleti terv elemzése, commercial due diligence megvalósítása és írásos értékelése
  • Az üzleti modell és a termék piaci potenciáljának elemzése és így a magas hozammal kecsegtető befektetési lehetőségek kiválasztása
  • Befektetési előterjesztések önálló elkészítése, javaslattétel a befektetési struktúrára, feltételekre és árazásra
  • A befektetési feltételrendszer (term sheet) egyedüli kitárgyalása a céltársaság tulajdonosaival, alapítóival
  • A vállalkozás teljes körű átvilágításának koordinálása külső szakértők (jogi, technológiai, pénzügyi szakemberek) bevonásával
  • Koordináció a befektetési dokumentumok megkötése során a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
  • Aktív részvétel a céltársaságok igazgatóságában, részvétel a stratégiai irányításban, cégépítésében (stratégiai tanácsok, bemutatások, tanácsadók bevonása, hiányzó kompetenciák esetén új leányvállalati vezetők bevonása, támogatás fontosabb szerződések kitárgyalásában)
  • A tőkebefektetés felhasználásának ellenőrzése
  • Rendszeres riportok bekérése a portfólió cégektől, ezek gazdasági, tartalmi elemzése
  • Esetleges szerződésmódosítások előkészítése, az előterjesztés megírása szükség esetén, majd annak lebonyolítása
  • Tulajdonosi kontrollt igénylő kérdésekben történő döntéshozatal
  • Értékteremtési és exit stratégia készítése, az exit folyamat koordinálása
  • Amennyiben a befektetésből való kiszálláshoz külső tanácsadók igénybevétele szükséges, a tanácsadókkal történő folyamatos egyeztetés, koordináció
  • Juniorabb kollégával párban dolgozva mentorálási feladatok, a munkapár ügyeiben „second opinion” adása

Elvárások:

Tanulmányok:

  • Felsőfokú végzettség, ideális esetben gazdasági területen

Technikai kompetenciák:

  • Minimum 3-5 éves befektetési területen szerzett munkatapasztalat, melyből minimum 2 év kockázati tőke portfólió kezelésében/befektetési lehetőségek elemzésében és portfólió vállalatokkal történő együttműködésben szerzett tapasztalat
  • Széles kapcsolati háló startup piacon, főleg fiatal potenciális vállalkozók körében
  • A releváns szakmai rendezvények, csoportok, social media felületek naprakész ismerete hazánkban és regionális szinten
  • Vállalkozások működésében/működtetésében szerzett széleskörű tapasztalat
  • Pénzügyi mutatók gyakorlati ismerete és ezek elemzésében szerzett tapasztalat
  • Alapvető befektetési, cégértékelési és cégjogi ismeretek
  • Technológiai trendek követése
  • Aktív, felsőfokú angol nyelvismeret

Viselkedési kompetenciák:

  • Kiváló és önálló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • Eredményorientált hozzáállás
  • Dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • Proaktivitás, kezdeményezőkészség
  • Önálló véleményalkotási készség, alternatívák elemzése és javaslattétel a legideálisabb megoldásra
  • Magas érzelmi intelligencia
  • Mentorálási képesség

  • Nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • Változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • Versenyképes juttatási csomag, kiemelkedő cafeteria juttatásokkal
  • Budai, kitűnő megközelíthetőségű iroda
  • Fiatalos, innovatív csapat
  • Inspiráló szakmai közösség és légkör

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hue-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.