Junior befektetési menedzser – Növekedési területre

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága Junior Befektetési Menedzser – Startup-Növekedési befektetési program keres az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • vállalkozói ötlettel rendelkező potenciális partnerek keresése a piacon növekedési befektetés céljából, aktív kapcsolatépítés és jelenlét körükben
  • rendezvényeken, vállalkozói/start-up versenyeken, egyetemeken, releváns hazai és külföldi konferenciákon történő részvétel
  • angyal befektetőkkel, kockázati tőkebefektetőkkel történő kapcsolattartás
  • az üzleti koncepció / üzleti terv értékelése, a vállalkozó szakmai és menedzseri képességeinek megítélése, az innováció és piaci potenciál megítélése, majd döntéshozatal számára előkészítése
  • részvétel tárgyalásokon a befektetési feltételrendszer (term sheet) kitárgyalásában a céltársaság tulajdonosaival
  • a vállalkozás teljes körű átvilágításának koordinálása külső szakértők (jogi, technológiai, pénzügyi szakemberek) bevonásával, koordináció a befektetési dokumentumok előkészítése során a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
  • aktív személyes kapcsolattartás a céltársasággal, a vállalkozás aktív támogatása a tőkebefektetés teljes időszakán keresztül (stratégiai tanácsok, bemutatások, tanácsadók bevonása, új menedzserek bevonása, támogatás fontosabb szerződések kitárgyalásában) , tulajdonosi kontrollt igénylő kérdésekben történő döntéshozatal támogatása
  • a vállalkozás támogatása kapcsolatépítésben (potenciális jövőbeni üzleti partnerek, alkalmazottak, beszállítók)
  • riportok bekérése a portfólió cégektől és ezek elemzése, értelmezése

Elvárások:

Tanulmányok:

  • felsőfokú végzettség, preferáltan gazdasági területen

Technikai kompetenciák:

  • pénzügyi tervek elemzése, pénzügyi kimutatások és azok összefüggésének ismerete
  • alapvető befektetési, cégértékelési, üzleti elemzési ismeretek és készség cégjogi ismeretek elsajátítására
  • technológiai trendek követése
  • aktív angol nyelvismeret

Előnyt jelent:

  • tőkebefektetések elemzésében, értékelésében szerzett tapasztalat
  • pénzügyi mutatók gyakorlati ismerete és ezek elemzésében szerzett tapasztalat
  • vállalkozások működésében/működtetésében szerzett tapasztalat
  • saját (start-up) vállalkozás irányításában vagy vállalkozás felállításában, üzleti modellezésben szerzett tapasztalat jelentős előny
  • start-up ökoszisztéma követése, a releváns szakmai rendezvények, csoportok, social media felületek naprakész ismerete hazánkban és regionális szinten

Viselkedési kompetenciák:

  • kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • eredményorientált hozzáállás
  • vállalkozói szemlélet
  • dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • proaktivitás, kezdeményezőkészség
  • magas érzelmi intelligencia

Mit ajánlunk:

  • változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • versenyképes juttatási csomag, kiemelkedő cafeteria juttatásokkal
  • budai, kitűnő megközelíthetőségű iroda
  • fiatalos, innovatív csapat
  • inspiráló szakmai közösség és légkör
  • heti két home-office lehetőség

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hue-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.