Jogtanácsos

Az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága jogtanácsost keres az alábbi feltételekkel:

Feladatok

  • Befektetési szerződések készítése, jogi véleményezése
  • A Társaság befektetései vonatkozásában az Európai Unió működéséről szóló állami támogatásokkal kapcsolatos jogi feladatok ellátása (GINOP, Általános csoportmentességi rendelet)
  • A Társaságnak, mint befektetési alapkezelőnek a tevékenységével kapcsolatosan a jogszabály alapján felmerülő nyilvántartási, engedélyeztetési, jelentéstételi, stb. kötelezettségéből fakadó jogi feladatok elvégzése
  • A Társaság működésével, üzemeltetésével kapcsolatos szerződések előkészítéséhez jogi szempontból segítség nyújtása; társasági jogi dokumentumokkal kapcsolatos szerződések előkészítése, illetőleg véleményezése
  • Ideiglenes vagy végleges befektetési jegy kibocsátás lebonyolítása
  • A taggyűlési/közgyűlési mandátum tervezetek elkészítésének jogi szempontú támogatása
  • Új termékek esetén a termék Európai Unió működéséről szóló állami támogatással kapcsolatos előírásoknak való megfeleltetésének biztosítása
  • Jogi tanácsadás a Társaság különböző szervezeti egységeiben dolgozó kollégák munkájához

A pozícióhoz tartozó elvárások

  • felsőfokú jogi végzettség, jogi szakvizsga megléte
  • tőkepiaci tranzakciókban szerzett tapasztalat
  • befektetési alapkezelők jogi támogatásában szerzett tapasztalat (befektetési szerződések elkészítésében való közreműködés), szabályozási rendszer ismerete
  • portfóliókezeléssel kapcsolatos jogi feladatokban szerzett tapasztalat
  • társasági jogi ismeretek
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás

Előnyt jelent

  • kockázati tőkealap-kezelőnél szerzett tapasztalat
  • versenyjogi tapasztalat

Kompetenciák

  • jó problémamegoldó képesség, önálló munkavégzés, rendszer-, folyamat- és kontrollszemlélet
  • kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • proaktivitás
  • rugalmasság, terhelhetőség
  • dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • nagyfokú önállóság ügyfélkezelésben

Mit ajánlunk

  • nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • versenyképes juttatási csomag
  • fiatalos csapat
  • inspiráló szakmai közösség és légkör
  • kiemelkedő cafeteria juttatások
  • budai, kitűnő megközelíthetőségű iroda

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hue-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.