Igazgató-helyettes - KKV Befektetési Igazgatóság

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága Igazgató-helyettest keres a KKV Befektetési Igazgatóságára az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

A leendő igazgató-helyettes feladata lesz a komplexebb ügyletek lemenedzselése mellett az igazgatóságon dolgozó befektetési menedzserek támogatása, fejlesztése, valamint az igazgató általános helyettesítése.

  • Üzletfejlesztési tevékenység, aktív piaci jelenlét a potenciális KKV kivásárlási, befektetési ügyletek és befektető partnerek megtalálása.
  • Tárgyalások a befektető partnerekkel, céltársaságokkal; a befektetési feltételrendszer (term sheet) kitárgyalása.
  • Befektetési döntések teljeskörű előkészítése, befektetési előterjesztések elkészítése, egyeztetése a társterületekkel (jog, kockázatkezelés).
  • A Hiventures képviselete rendezvényeken, releváns konferenciákon.
  • Stratégiai partnerségek kialakítása és fenntartása.

A pozícióhoz tartozó elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (preferáltan gazdasági, pénzügyi területen)
  • Minimum 5-8 éves befektetési vagy banki (hitelezési, strukturált finanszírozási) vagy tanácsadói (pénzügyi, tranzakciós) területen szerzett munkatapasztalat
  • Befektetési, cégértékelési és cégjogi ismeretek
  • Banki finanszírozási, strukturált finanszírozási és/vagy M&A tapasztalat
  • Jó problémamegoldó képesség, önálló munkavégzés, rendszer-, folyamat- és kontrollszemlélet
  • Jó kommunikációs képesség magyarul és angolul (szóban és írásban egyaránt)
  • Előnyt jelent:
    • Vezetői tapasztalat
    • Kockázati tőkealap-kezelőnél szerzett tapasztalat

Viselkedési kompetenciák:

  • Kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • Kiváló analitikus készség, precíz, pontos és önálló munkaszervezés és munkavégzés
  • Dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd, proaktív hozzáállás mind a saját, mind a csapat munkavégzésével kapcsolatban

  • Nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • Változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • Versenyképes juttatási csomag
  • Fiatalos, ugyanakkor magas szakmai minőséget képviselő csapat
  • Inspiráló szakmai közösség és légkör
  • kiemelkedő cafeteria juttatások

Jelentkezéseket a jelentkezes@hiventures.hu e-mail címre várjuk.