Szenior Befektetési menedzser - Divat & Desing tőkealap

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága szenior befektetési menedszert keres a Divat és Design tőkealapjához az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • A Divat & Design Tőkealap befektetéseiben való aktív részvétel az alábbiak szerint:
  • az üzleti koncepció / üzleti terv értékelése, a vállalkozó szakmai és menedzseri képességeinek megítélése, az innovációs tartalom és piaci potenciál megítélése és döntéshozatal számára előkészítése
  • koordináció a befektetési dokumentumok megkötése során a céltársaság, a befektető és egyéb szereplők között
  • aktív személyes kapcsolattartás a céltársasággal, a vállalkozás aktív támogatása a tőkebefektetés teljes időszakán (első tárgyalástól az exitig) keresztül
  • együttműködés a Magyar Divat & Design Ügynökséggel a vállalkozások szakmai támogatására
  • a vállalkozás támogatása kapcsolatépítésben (potenciális jövőbeni üzleti partnerek, alkalmazottak, beszállítók)
  • riportok bekérése a portfólió cégektől és ezek elemzése, értelmezése, portfolió értekezleteken történő bemutatása
  • esetleges szerződésmódosítások előkészítése, egyeztetése, véglegesítése
  • rendezvényeken, releváns hazai és külföldi konferenciákon történő részvétel

Elvárások:

Tanulmányok:

  • felsőfokú végzettség
  • legalább 5 éves tapasztalat az alábbi területek egyikén: befektetés elemzés, kkv finanszírozás, tőkepiac.

Technikai kompetenciák

  • vállalkozások működésében/működtetésében szerzett tapasztalat
  • alapvető cégjogi, vállalkozói és befektetési ismeretek, változások követése
  • üzleti terv elemzésének, felépítésének (modellezésének) ismerete

Előnyt jelent:

  • tőkebefektetések kezelésében szerzett tapasztalat
  • kreatív ipari vállalkozásban betöltött alapítói / alkalmazotti tapasztalata
  • aktív, felsőfokú angol nyelvismeret
  • B kategóriás jogosítvány

Viselkedési kompetenciák

  • folyamatmenedzsmentben való jártasság
  • erős időmenedzsment készség, határidők betartása
  • nyitottság a kreatív ipari vállalkozók problémáinak megértésére és kezelésére
  • kiváló tárgyalási, asszertív kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • eredményorientált hozzáállás
  • üzleti érzék
  • vállalkozói szemlélet
  • dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • proaktivitás, kezdeményezőkészség
  • mentorálási képesség

  • nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • részvétel egy újonnan alakuló szervezet felépítésben
  • versenyképes juttatási csomag

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hue-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.