Főkönyvelő

A Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság bankcsoporti társaságához tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság, mely a saját és európai uniós forrásból rendelkezésre álló keret révén Közép-Európa egyik legnagyobb tőkebefektető társasága főkönyvelő munkatársat keres az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • Az alapkezelő és a tőkealapok könyvelési feladatainak koordinálása, ellenőrzése, támogatása
  • Éves beszámolók összeállítása
  • Havi, negyedéves és éves zárásokban való részvétel
  • A jogszabályi követelményeknek való megfelelés biztosítása
  • Adóbevallások elkészítésének koordinálása
  • Az alapkezelő és a tőkealapok konszolidációs munkafolyamatainak előkészítése (konszolidációs csomag összeállítása)
  • EU támogatások költségelszámolásának összeállítása
  • Könyvvizsgálatokon, adóhatósági és egyéb hatósági ellenőrzésekben való aktív közreműködés
  • Eseti kimutatások, riportok készítése
  • Társterületekkel való szoros együttműködés
  • Likviditáskezelés
  • A vállalat pénzügyi-számviteli folyamatainak alakítása, annak betartatása (pl. Gazdasági területhez tartozó szabályzatok elkészítése, aktualizálása, betartása)

Elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés
  • Legalább 7 év hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • Adózásra vonatkozó jogszabályok ismerete, önálló értelmezése a munkavégzés során
  • Adóbevallások, éves zárások, beszámolók elkészítésében szerzett tapasztalat
  • MS Excel, Word programok magabiztos ismerete

Előnyt jelent:

  • IFRS végzettség
  • azonnali munkakezdés

Viselkedés Kompetenciák

  • Új ismeretek elsajátítására való nyitottság
  • Proaktív szemléletmód
  • Precizitás, felelősségteljes önálló munkavégzés
  • Rendszerszemléletű gondolkodásmód
  • Jó kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt

  • nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • változatos szakmai kihívást jelentő feladatok
  • versenyképes juttatási csomag
  • fiatalos, innovatív csapat
  • inspiráló szakmai közösség és légkör
  • kiemelkedő cafeteria juttatások

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődésed, a jelentkezes@hiventures.hue-mail címre küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat a bérigény megjelölésével.